H2AC autíčka - finále ve Francii

Ve dnech 5. – 6. 5. 2017 proběhl na škole Lycée Saint Joseph ve francouzském městě Saint Martin Boulogne mezinárodní dvacetičtyřhodinový vytrvalostní závod RC modelů autíček "24H de St. Jo 2017“, kterého se zúčastnilo 23 týmů. Nejen naši školu, město, ale i Českou republiku reprezentoval tým ve složení Mario Glombek, Filip Rusnok - EL2, Michal Marci - MZ3, Marek Tyrlik - EL3 a Daniel Byrtus - OK2 pod vedením UOV Mgr. Bohuslavem Cyhanem a Mgr. Martinem Przybylou.

Soutěžilo se v pěti kategoriích 24HP1, 24HP2, 24HP3, 24HP3H2 a 24HP1H2. Kluci během závodu předvedli neskutečného bojového ducha, kdy si změřili síly i s profesionálními týmy a v celkovém pořadí obsadili vynikající 7. místo. V naší kategorii 24HP3H2 obsadili 2. místo hned za týmem ze Slovenska. Závod byl velice psychicky náročný, protože se soutěžilo i v noci, jen s osvětlenými autíčky. Během závodu náš tým ujel vzdálenost kolem 270 kilometrů.

Všem zúčastněným studentům velice děkuji za úspěšnou reprezentaci.

 

2019  Střední odborná škola Třineckých železáren